Limpias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Limpias
Komunë
noform
Church in Seña, Limpias.
Stema_figuraLimpias Spain.svg
Vendndodhja
Limpias is located in Spanjë
Limpias
Limpias

Koordinatat: 43°21′46″V 3°25′29″P / 43.36278°V 3.42472°P / 43.36278; -3.42472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Asón valley
Kryetari i Bashkisë María del Mar Iglesias Arce (2007)
Partia PSC-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.07 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 1648 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Limpiense
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 21′ 46″ Veri

3° 25′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.limpias.es


Limpias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Asón valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Limpias ka 1648 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.07 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]