Liqeni Abel (Zelandë e Re)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Abel (Zelandë e Re)
Vendi South Island
Koordinatat 43°20′28″J 170°38′18″L / 43.3410°J 170.6383°L / -43.3410; 170.6383Koordinatat: 43°20′28″J 170°38′18″L / 43.3410°J 170.6383°L / -43.3410; 170.6383
Hyrje kryesore Abel Glacier
Shtetet e pellgut Zelandë e Re
Sipërfaqja 6.6 hectare (16 acre)
Lartësia e sipërfaqes 968 metra (3,176 ft)

Liqeni Abel (Anglisht: Abel Lake) është një liqen në Zelandën e Re.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka një sipërfaqe prej 6.6 hectare (16 acre), dhe me lartësi mbidetare 968 metra (3,176 ft).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]