Liqeni Aberdeen (Nunavut)

Coordinates: 64°27′N 99°00′W / 64.450°N 99.000°W / 64.450; -99.000 (Aberdeen Lake)
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni Aberdeen (Nunavut)
Lake Aberdeen, Nunauvt
Liqeni Aberdeen (Nunavut) is located in Earth
Liqeni Aberdeen (Nunavut)
Liqeni Aberdeen (Nunavut) (Earth)
VendiRajoni Kivalliq, Nunavut
Koordinatat64°27′N 99°00′W / 64.450°N 99.000°W / 64.450; -99.000 (Aberdeen Lake)
Hyrje kryesoreLumi Thelon
Dalje kryesoreLumi Thelon
Shtetet e pellgutKanada
Gjatësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Gjërësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
SipërfaqjaStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert

Liqeni Aberdeen (Nunavut) (anglisht: Aberdeen Lake) është një liqen në Kanada.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 90 kilometres (56 mi)* dhe gjerësi prej 30 km (19 mi), me një sipërfaqe prej 1100, dhe me lartësi mbidetare 80.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]