Liqeni Acadia

Coordinates: 44°50′21″N 62°52′12″W / 44.83917°N 62.87000°W / 44.83917; -62.87000
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni Acadia
VendiHalifax Regional Municipality, Skocia e Re
Koordinatat44°50′21″N 62°52′12″W / 44.83917°N 62.87000°W / 44.83917; -62.87000
Shtetet e pellgutKanadë

Liqeni Acadia (anglisht: Acadia Lake) është një liqen në Skocia e Re, Kanada.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liqeni Acadia – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale