Jump to content

Liqeni Achit

Coordinates: 49°30′N 90°30′E / 49.500°N 90.500°E / 49.500; 90.500
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni Achit
Achit Lake satellite image (Landsat-7, 2007-08-13)
VendiUvs Aimag
Koordinatat49°30′N 90°30′E / 49.500°N 90.500°E / 49.500; 90.500
Shtetet e pellgutMongoli
Gjatësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Gjërësia maks.Stampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
SipërfaqjaStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert

Liqeni Achit (anglisht: Achit Lake) është një liqen në Mongoli.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 28 km dhe gjerësi prej 16 km, me një sipërfaqe prej 290 km², dhe me lartësi mbidetare 1,435 m.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]