Liqeni Aleknagik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Aleknagik
AleknagikLake.JPG
Vendi Dillingham Census Area, Alaska, SHBA[1]
Koordinatat 59°20′22″V 158°48′07″P / 59.33944°V 158.80194°P / 59.33944; -158.80194Koordinatat: 59°20′22″V 158°48′07″P / 59.33944°V 158.80194°P / 59.33944; -158.80194
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara
Gjatësia maks. 32 km (20 mi)
Gjërësia maks. 26 km (16 mi)

Liqeni Aleknagik (Anglisht: Aleknagik Lake) është një liqen në Dillingham, Alaska, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

AKMap-doton-Aleknagik.png

Ka gjatësi prej 32 km (20 mi) dhe gjerësi prej 26 km (16 mi) [1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Aleknagik Lake Shërbimi Gjeologjik i SHteteve të Bashkuara të Amerikës

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]