Liqeni Alexander

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Alexander
Vendi Matanuska-Susitna Borough, Alaska
Koordinatat 61°44′57″V 150°54′11″P / 61.74917°V 150.90306°P / 61.74917; -150.90306 (Alexander Lake (Alaska))Koordinatat: 61°44′57″V 150°54′11″P / 61.74917°V 150.90306°P / 61.74917; -150.90306 (Alexander Lake (Alaska))
Dalje kryesore Përroi Alexander (Lumi Susitna)
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara
Gjatësia maks. 2.5 mile (4.0 km)
Lartësia e sipërfaqes 138 feet (42 m)

Liqeni Alexander (Anglisht: Alexander Lake (Alaska)) është një liqen në Matanuska-Susitna Borough, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 2.5 mile (4.0 km) dhe me lartësi mbidetare 138 feet (42 m).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]