Liqeni dhe parku Albert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni dhe parku Albert
Albert Park & Australia Grand Prix Circuit.jpg
Liqeni dhe parku Albert pamje në jug-lindje nga kulla e vrojtimit të restorantit The Point.
Vendi Melburn, Australi
Shtetet e pellgut Australia
Sipërfaqja 0.49 km2 (49 ha; 120 acre)

Liqeni dhe parku Albert (Anglisht: Albert Park Lake) është një liqen në Australi. Liqeni ka një sipërfaqe prej 0.49 km2 (49 ha; 120 acre).

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liqeni dhe parku Albert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale