Liqeni i Merhojës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Është liqeni më i thellë i Dumresë, Bashkia Belsh, Thellësia maksimale arrin në 61 metra[1]. Liqeni është një nga 82 liqenet e Dumresë, dhe ushqehet me ujë nga reshjet e shiut.

  1. ^ Prifti, Edmond (22.06.2020). "Gazeta Si". Gazeta Si. Marrë më 07.07.2020. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |accessdate= dhe |date= (Ndihmë!)