Liqeni i Zi (Shqipëri)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Liqeni i Zi është një vend turistik, ndodhet 4 km larg fshatit Lenie të Gramshit, 1634 m mbi nivelin e detit. Liqeni ka ngjyrë blu të thellë dhe përveç vlerave të pafundme kurative të ofron një pamje të rrallë.