Lirak Dodbiba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lirak Dodbiba pedagog dhe mësues shqiptar, lindi në Elbasan në Nëntor të vitit 1912. Ai dha një kontribut të madh në arsimin shqiptar. U nda nga jeta më 14 shkurt 1982.


Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.