Liri Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Liri Berisha lindur Ramaj, është një pediatre shqiptare dhe kryetare e Fondacionit të Fëmijëve Shqiptarë, si dhe një ambasadore e UNICEF-it.

Ajo është gruaja e Sali Berishës, ish Presidentit dhe Kryeministrit të Shqipërisë, me të cilin ka dy fëmijë, vajzën Argitën dhe djalin Shkëlzen.

Liri Berisha u lind Liri Ramaj, e bija e Rexhep Ramaj Balidemaj, një shqiptar etnik nga Martinaj afër Plavës, në atë kohë pjesë e Jugosllavisë (tani Mali i Zi), dhe Milikës.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]