Jump to content

Lise Meitner

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lise Meitner lindi më 17 nëntor 1878Vjenë dhe vdiq më 27 tetor 1968Cambridge. Ishte kimiste dhe fizikane nuakleare austro-suedeze.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Otto Hahn, ka një fotografi me Lise Meitner.