Lisi i Tushës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lisi i Tushës është një monument natyror që ndodhet në afërsi te fshatit Frankth, 800 metra mbi nivelin e detit. Përbën një dru lisi, me trung dhe kurorë të veçantë me lartësi 20 metra dhe diametër të trungut rreth 2,4 m dhe moshë mbi 150 vjeçare.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 qershor 2018. Marrë më 19 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)