Ljungsbro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ljungsbro
Qytet
noform
Kompania Cloetta në Ljungsbro
Vendndodhja
Ljungsbro is located in Suedia
Ljungsbro
Ljungsbro

Koordinatat: 58°30′30″V 15°30′10″L / 58.50833°V 15.50278°L / 58.50833; 15.50278

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Östergötland
Qarku Qarku Östergötland
Komuna Komuna Linköping
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.21 km2
Popullsia 6,620 banorë
Dendësia 1.573 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)
Koordinatat 58° 30′ 30″ Veri

15° 30′ 10″ Lindje

Ljungbro është qytet rreth 15 kilometra në veriperëndim të Linköpingut. Sipas regjitrimit të popullsisë më 2010, qyteti ka pasur 6,620 banorë.