Llíria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llíria
Komunë
noform
Vendndodhja
Llíria is located in Spanjë
Llíria
Llíria

Koordinatat: 39°37′33″V 0°35′39″P / 39.62583°V 0.59417°P / 39.62583; -0.59417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Manuel Izquierdo Igual (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 228 km2
Lartësia 164 m (m.n.d.)
Popullsia 22441 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit CA: Llirià, lliriana; ES: Liriano, liriana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46160
Koordinatat 39° 37′ 33″ Veri

0° 35′ 39″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lliria.es


Llíria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llíria ka 22441 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 228 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]