Llanera, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanera
Komunë
noform
Palaciu de Villanueva en San Cucao, council of Llanera, Asturias, Spain.
Stema_figura
Vendndodhja
Llanera is located in Spanjë
Llanera
Llanera

Koordinatat: 43°28′V 5°56′P / 43.467°V 5.933°P / 43.467; -5.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Avelino Sánchez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106.69 km2
Popullsia 13505 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit llanerense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33424


Llanera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Llanera ka 13505 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106.69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]