Llanera de Ranes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanera de Ranes
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Llanera de Ranes is located in Spanjë
Llanera de Ranes
Llanera de Ranes

Koordinatat: 38°59′40″V 0°34′31″P / 38.99444°V 0.57528°P / 38.99444; -0.57528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Vicente Sanchis Bonete
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.3 km2
Lartësia 140 m (m.n.d.)
Popullsia 1098 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llanerano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46814
Koordinatat 38° 59′ 40″ Veri

0° 34′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Llanera de Ranes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llanera de Ranes ka 1098 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]