Llanes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llanes
Komunë
noform
The Llanes Port's lighthouse in Asturias.
Stema_figuraFlag of llanes.svg
Vendndodhja
Llanes is located in Spanjë
Llanes
Llanes

Koordinatat: 43°25′17″V 4°45′23″P / 43.42139°V 4.75639°P / 43.42139; -4.75639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Maria Dolores Álvarez Campillo
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 263.59 km2
Lartësia 1177 m (m.n.d.)
Popullsia 13915 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llanisco/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33500
Koordinatat 43° 25′ 17″ Veri

4° 45′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientodellanes.org


Llanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Llanes ka 13915 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 263.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]