Llaurí

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llaurí
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Llaurí is located in Spanjë
Llaurí
Llaurí

Koordinatat: 39°8′50″V 0°19′46″P / 39.14722°V 0.32944°P / 39.14722; -0.32944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Juan Carlos Ribes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.6 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 1343 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llaurinero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46613
Koordinatat 39° 8′ 50″ Veri

0° 19′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.llauri.es


Llaurí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llaurí ka 1343 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]