Lliçà d'Amunt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lliçà d'Amunt
Komunë
Vendndodhja
Lliçà d'Amunt is located in Spanjë
Lliçà d'Amunt
Lliçà d'Amunt

Koordinatat: 41°36′46″V 2°14′25″L / 41.61278°V 2.24028°L / 41.61278; 2.24028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.3 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 13491 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 46″ Veri

2° 14′ 25″ Lindje


Lliçà d'Amunt është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Lliçà d'Amunt ka 13491 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]