Llocnou d'En Fenollet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llocnou d'En Fenollet
Komunë
Vendndodhja
Llocnou d'En Fenollet is located in Spanjë
Llocnou d'En Fenollet
Llocnou d'En Fenollet

Koordinatat: 39°0′50″V 0°28′4″P / 39.01389°V 0.46778°P / 39.01389; -0.46778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Francisco Sanz Ortega
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.5 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 869 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llocnouino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46668
Koordinatat 39° 0′ 50″ Veri

0° 28′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Llocnou d'En Fenollet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llocnou d'En Fenollet ka 869 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]