Llocnou de Sant Jeroni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llocnou de Sant Jeroni
Komunë
Stema_figuraBandera de Llocnou de Sant Jeroni.svg
Vendndodhja
Llocnou de Sant Jeroni is located in Spanjë
Llocnou de Sant Jeroni
Llocnou de Sant Jeroni

Koordinatat: 38°54′50″V 0°17′9″P / 38.91389°V 0.28583°P / 38.91389; -0.28583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Salvador Antonio Alarcó Belmar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.5 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 577 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llocnouí, llocnouïna
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46726
Koordinatat 38° 54′ 50″ Veri

0° 17′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Llocnou de Sant Jeroni është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llocnou de Sant Jeroni ka 577 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]