Llocnou de la Corona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llocnou de la Corona
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figura
Vendndodhja
Llocnou de la Corona is located in Spanjë
Llocnou de la Corona
Llocnou de la Corona

Koordinatat: 39°25′20″V 0°22′56″P / 39.42222°V 0.38222°P / 39.42222; -0.38222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Manuel Gimeno Ruiz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.04 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 130 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1676
Vendasit Llocnoví
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46910
Koordinatat 39° 25′ 20″ Veri

0° 22′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Llocnou de la Corona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llocnou de la Corona ka 130 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]