Llombai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llombai
Komunë
Vendndodhja
Llombai is located in Spanjë
Llombai
Llombai

Koordinatat: 39°16′53″V 0°34′19″P / 39.28139°V 0.57194°P / 39.28139; -0.57194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë David Cervera Sanz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.6 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 2739 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llombaíno/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46195
Koordinatat 39° 16′ 53″ Veri

0° 34′ 19″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Llombai është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llombai ka 2739 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]