Lluçà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lluçà
Komunë
noform
The village of Lluçà from the castle
Stema_figuraBandera de Lluçà.svg
Vendndodhja
Lluçà is located in Spanjë
Lluçà
Lluçà

Koordinatat: 42°4′0″V 2°4′25″L / 42.06667°V 2.07361°L / 42.06667; 2.07361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Kryetari i Bashkisë Eva Boixadé Calm
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53 km2
Lartësia 751 m (m.n.d.)
Popullsia 255 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 9-Jun-69
Vendasit Lluçanenc, lluçanenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 0″ Veri

2° 4′ 25″ Lindje

Faqja Zyrtare Town website


Lluçà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Lluçà ka 255 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]