Llucmajor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llucmajor
Qytet
Stema_figuraBandera de Lluchmayor (Islas Baleares).svg
Vendndodhja
Llucmajor is located in Spanjë
Llucmajor
Llucmajor

Koordinatat: 39°29′V 2°53′L / 39.483°V 2.883°L / 39.483; 2.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Migjorn
Kryetari i Bashkisë Joan Jaume
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.25 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7620


Llucmajor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Migjorn, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Llucmajor ka 36078 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]