Llutxent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llutxent
Komunë
Vendndodhja
Llutxent is located in Spanjë
Llutxent
Llutxent

Koordinatat: 38°56′33″V 0°21′23″P / 38.94250°V 0.35639°P / 38.94250; -0.35639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë José Miguel Aranda Orts
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.1 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 2588 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llutxentí, llutxentina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46838
Koordinatat 38° 56′ 33″ Veri

0° 21′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.llutxent.com


Llutxent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Llutxent ka 2588 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]