Lojërat olimpike dimërore 2014

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Lojrat olimpike dimerore 2014 do të mbahen në Sochi. Ky do të jetë edicioni i XXII i tyre. Garat do të zhvillohen nga data 7 shkurt deri më 23 shkurt 2014.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: 2014 Winter Olympics – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale