Loja, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loja
Komunë
noform
Bell Tower of the Church of the Incarnation.
Stema_figuraBandera de Loja (Granada).svg
Vendndodhja
Loja is located in Spanjë
Loja
Loja

Koordinatat: 37°10′V 4°9′P / 37.167°V 4.150°P / 37.167; -4.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Loja
Kryetari i Bashkisë Francisco Joaquín Camacho Borrego (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 454.7 km2
Lartësia 448 m (m.n.d.)
Popullsia 22137 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 9th century BC
Vendasit Lojeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18300
Faqja Zyrtare www.aytoloja.org


Loja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Loja, të provincës Granada, në Andalusia. Loja ka 22137 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 454.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]