Lokaliteti Arkeologjik Hisarishtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti Arkeologjik Hisarishtë
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Krushevë, Dragash, Kosovë
Ndërtuar Parahistori
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 925/67
Nr. i referencës 2997

Lokaliteti Arkeologjik Hisarishtë është një monument i trashëgimisë kulturore në Krushevë, Dragash, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 925/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]