Lokaliteti Arkeologjik në Maskit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lokaliteti Arkeologjik në Maskit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Lubizhdë, Malishevë, Kosovë
Ndërtuar Antikë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 0301-801/88
Nr. i referencës 3004

Lokaliteti Arkeologjik në Maskit është një monument i trashëgimisë kulturore në Lubizhdë, Malishevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 0301-801/88.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]