Lonely Day

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lonely Day është një këngë nga grupi System of a Down dhe këtë këngë e këndon kitaristi Daron Malakian. Kënga është krijuar ne vitin 2005 dhe i përket albumit "Hypnotize".

Teksti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Such a lonely day And it's mine The most loneliest day in my life

Such a lonely day Should be banned It's a day that I can't stand

The most loneliest day of my life The most loneliest day of my life

Such a lonely day Shouldn't exist It's a day that I'll never miss

Such a lonely day And it's mine The most loneliest day of my life

And if you go, I wanna go with you And if you die, I wanna die with you Take your hand and walk away

The most loneliest day of my life The most loneliest day of my life The most loneliest day of my life

Such a lonely day And it's mine It's a day that I'm glad I survived