Lorca, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lorca
Komunë
noform
Lorca Castle
Stema_figuraBandera de Lorca.png
Vendndodhja
Lorca is located in Spanjë
Lorca
Lorca
37°41′00″V 1°42′00″P / 37.683333°V 1.7°P / 37.683333; -1.7Koordinatat: 37°41′00″V 1°42′00″P / 37.683333°V 1.7°P / 37.683333; -1.7
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku Alto Guadalentín
Kryetari i Bashkisë Francisco Jódar Alonso (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1676 km2
Lartësia 353 m (m.n.d.)
Popullsia 92,694 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lorquino, lorquina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30800
Faqja Zyrtare www.lorca.es

Lorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalentín, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Lorca ka 92,694 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1676 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]