Lorenc Luka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lorenc Karlo Luka lindi me 1 maj 1958Shkodër ishte kryetari i bashkisë Shkodër Ai është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai përfaqëson Partisë Demokratike te Shqiperise, në qarkun e Shkodrës

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]