Loreta Memaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Loreta Memaj (lindur më 1979, Tiranë) është një violonçeliste shqiptare nga Tirana, Shqipëri.[1] Loreta filloi me violonçel në moshën 7 vjeçare. Ajo ka luajtur me orkestra të ndryshme në Shqipëri dhe jashtë saj, dhe që nga viti 2002 ajo është duke punuar në Orkestrën Kombëtare të Operas dhe Baletit në Tiranë, Shqipëri.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Loreta MEMAJ" (në anglisht). Albanian Cello Site. Arkivuar nga origjinali më 23 nëntor 2016. Marrë më 17 dhjetor 2017.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]