Loriguilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Loriguilla
Komunë
Vendndodhja
Loriguilla is located in Spanjë
Loriguilla
Loriguilla

Koordinatat: 39°29′24.95″V 0°34′13.55″P / 39.4902639°V 0.5704306°P / 39.4902639; -0.5704306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë José Javier Cervera Soria
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.4 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 1428 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46393
Koordinatat 39° 29′ 24.95″ Veri

0° 34′ 13.55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.loriguilla.com


Loriguilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Loriguilla ka 1428 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 72.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]