Los Corrales de Buelna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Corrales de Buelna
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Los Corrales de Buelna is located in Spanjë
Los Corrales de Buelna
Los Corrales de Buelna

Koordinatat: 43°15′42″V 4°3′55″P / 43.26167°V 4.06528°P / 43.26167; -4.06528

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë María Mercedes Toribio Ruiz (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.38 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 11513 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit corraliego/a
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 42″ Veri

4° 3′ 55″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocorralesdebuelna.org


Los Corrales de Buelna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya Valley, të provincës Cantabria, në Cantabria. Los Corrales de Buelna ka 11513 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]