Los Santos de la Humosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Santos de la Humosa
Komunë
Vendndodhja
Los Santos de la Humosa is located in Spanjë
Los Santos de la Humosa
Los Santos de la Humosa

Koordinatat: 40°30′6″V 3°15′22″P / 40.50167°V 3.25611°P / 40.50167; -3.25611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.9 km2
Popullsia 2421 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 30′ 6″ Veri

3° 15′ 22″ Perëndim


Los Santos de la Humosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës , në Madrid. Los Santos de la Humosa ka 2421 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]