Los Silos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Silos
Komunë dhe qytezë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Los Silos is located in Ishujt Kanare
Los Silos
Los Silos

Koordinatat: 28°21′56″V 16°48′59″P / 28.36556°V 16.81639°P / 28.36556; -16.81639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.23[1] km2
Popullsia 5082[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38042
Koordinatat 28° 21′ 56″ Veri

16° 48′ 59″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lossilos.es


Los Silos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Los Silos ka 5082[2], banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.23[1], km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Instituto Canario de Estadística
  2. ^ a b Instituto Canario de Estadística Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "www2.gobiernodecanarias.org" defined multiple times with different content

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]