Los Tojos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Tojos
Komunë
Vendndodhja
Los Tojos is located in Spanjë
Los Tojos
Los Tojos

Koordinatat: 43°9′22″V 4°15′6″P / 43.15611°V 4.25167°P / 43.15611; -4.25167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Saja-Nansa
Kryetari i Bashkisë María Belén Ceballos de la Herrán
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89.5 km2
Lartësia 640 m (m.n.d.)
Popullsia 430 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 9′ 22″ Veri

4° 15′ 6″ Perëndim


Los Tojos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Saja-Nansa, të provincës Cantabria, në Cantabria. Los Tojos ka 430 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]