Losa del Obispo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Losa del Obispo
Komunë
Vendndodhja
Losa del Obispo is located in Spanjë
Losa del Obispo
Losa del Obispo

Koordinatat: 39°41′42″V 0°52′21″P / 39.69500°V 0.87250°P / 39.69500; -0.87250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Benjamín M. Aparicio Cervera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.2 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 580 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Losano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46168
Koordinatat 39° 41′ 42″ Veri

0° 52′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/losa/losa.htm


Losa del Obispo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Losa del Obispo ka 580 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]