Lothar Meyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lothar Meyer

Julius Lothar von Meyer lindi më 19 gusht 1830 në Varel, Oldenburg, Gjermani vdiq 11 prill 1895 në Tübingen. Ishte mjek dhe kimist gjerman. Ishte dhe bashkëpuntor i Dimitri Ivanoviç Mendelejev për formimin e sistemit periodik të elementeve kimike.