Love Metal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Love Metal, është albumi i katërt i grupit HIM. Në foton e albumit paraqitet Heartagrami, simboli i grupit, me ngjyrë të artë dhe sfond të zi.

Lista e këngëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. Buried Alive By Love
 2. The Funeral Of Hearts
 3. Beyond Redemption
 4. Sweet Pandemonium
 5. Soul On Fire
 6. The Sacrement
 7. This Fortress Of Tears
 8. Circle Of Fear
 9. Endless Dark
 10. The Path
 11. Love's Requiem (Bonus i disponueshëm vetëm në edicionin e limituar)