Lucien Schaeffer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucien Schaeffer
Të dhënat personale
Data e lindjes6 qershor 1928
Vendi i lindjesEschau, Francë
Data e vdekjes29 dhjetor 2016
Gjatësia1.74 m (5 ft 9 in)
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1947-1953RC Strasbourg Alsace
1953-1962Valenciennes FC
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Lucien Schaeffer (6 qershor 1928 – 29 dhjetor 2016)[1] ishte futbollistë francezë i cili luante si portier. Ai ka luajtur edhe në skuadrën franceze në Lojërat olimpike verore 1948.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]