Lufta e Maleve - Palok Traboini, 1911

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lufta e Maleve - Palok Traboini, 1911

Lufta e Maleve - Palok Traboini, 1911 është libër nga Kolec Traboini. Dokumentet dhe çdo gjë që botohet në këtë libër, në kujtim të Palok Traboinit, janë qëmtuar nëpër vite harrese e mohimi, me durim e pasion dhe i afrohet lexuesit, më së shumti brezave të rinj të Hotit të ndarë mizorisht tej e përkëtej kufinjve e të shpërndarë nëpër botë, me krenarinë që duhet të ketë çdo bir i racës shqiptare për prejardhjen, rrënjët dhe trungun e të parëve.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]