Luletogëza e verdhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luletogëza e verdhë
Luletogëza e verdhë
Luletogëza e verdhë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Plantaginaceae
Grupi: Digitalis
Digitalis lutea L.

Luletogëza e verdhë ( lat. Digitalis lutea L.) është bimë e familjes Plantaginaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.