Luletogëza e verdhë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luletogëza e verdhë
Luletogëza e verdhë
Luletogëza e verdhë
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Lamiales
Familja: Plantaginaceae
Grupi: Digitalis
Digitalis lutea L.

Luletogëza e verdhë ( lat. Digitalis lutea L.) është bimë e familjes Plantaginaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Commons-logo.svg         Wikimedia Commons ka materiale multimediale në lidhje me: Luletogëza e verdhë

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]