Lumbier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lumbier
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lumbier is located in Spanjë
Lumbier
Lumbier

Koordinatat: 42°39′15″V 1°18′20″P / 42.65417°V 1.30556°P / 42.65417; -1.30556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Qarku Lumbier
Kryetari i Bashkisë Javier Mauro Gogorcena Aoiz
Partia Agrupación Independiente de Lumbier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.4 km2
Lartësia 467 m (m.n.d.)
Popullsia 1417 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31440
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 39′ 15″ Veri

1° 18′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lumbier.es


Lumbier është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Lumbier, të provincës Navarre, në Navarre. Lumbier ka 1417 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 57.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]