Jump to content

Lumi i Murgullës

Coordinates: 43°03′28″N 21°05′25″E / 43.05778°N 21.09028°E / 43.05778; 21.09028
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lumi i Murgullës është një lumë i cili ndodhet në pjesën veriore të vendit, rreth 40 km në veri të Prishtinës. Ky lumë burom në afërsi të Shatoricës dhe konsiderohet si burim i lumit të Llapit. [1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

43°03′28″N 21°05′25″E / 43.05778°N 21.09028°E / 43.05778; 21.09028

  1. ^ Lumi i Murgullës (Murgulska Reka) a Geonames.org (cc-by); post updated 2012-01-19; database download sa 2015-05-23