Lunik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luniku
Fshat
Luniku is located in Shqipëria
Luniku
Luniku
Luniku (Shqipëria)

Koordinatat:41°17′21″V 20°19′25″L / 41.2891667°V 20.3236111°L / 41.2891667; 20.3236111Koordinatat: 41°17′21″V 20°19′25″L / 41.2891667°V 20.3236111°L / 41.2891667; 20.3236111

Shteti: Shqipëria
Qarku: Qarku i Elbasanit
Rrethi: Rrethi i Librazhdit
Komuna: Komuna Lunik
Targat e automjeteve: LB
Lartësia mbidetare: 668 m.n.d.
Përdorimi i stampës

Luniku është një fshat dhe njëkohësisht qenderë e Komunës së LunikutQarkun e Librazhdit, Shqipëri. Sipas të dhënave të vitit 2011, fshati ka 2621 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "SHQIPËRI Maj, 2014 TIPOLOGJIA E KOMUNAVE DHE BASHKIVE" (PDF). Arkivuar nga origjinali origjinali (PDF) më 5 shkurt 2017. Marrë më 16 gusht 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)